24. 5. 2013/Karel Skalický jmenován emeritním profesorem JU

Rektor Jihočeské univerzity Libor Grubhoffer jmenoval významného teologa, dlouhodobě působícího na Teologické fakultě JU, Karla Skalického emeritním profesorem Jihočeské univerzity. Slavnostní akt se uskutečnil na zasedání Vědecké rady JU dne 23. 5. 2013.

Prof. Karel Skalický získal své teologické vzdělání v italském exilu, kde také dlouhodobě působil především na Pontifikální lateránské univerzitě. Jedním z jeho učitelů byl i vynikající teolog a původem Jihočech (absolvent budějovického semináře, na který navazuje dnešní Teologická fakulta) prof. Vladimír Boublík, jehož odkaz dnes Karel Skalický uchovává a rozvíjí. Jihočeská tradice přinesená do Říma prof. Boublíkem se tedy v 90. letech vrátila v osobě prof. Skalického zpět. Prof. Skalický vykonával jedno období funkci děkana a několik období funkci proděkana. Pro pracovníky univerzity i veřejnost je i nyní po odchodu do penze zárukou akademických, lidských i duchovních kvalit a Teologická fakulta i celá univerzita je na tohoto svého profesora náležitě hrdá.

___________________________________________________________________________
Emeritním profesorem Jihočeské univerzity může být jmenován profesor, který z pracovního poměru k JU odešel do důchodu nebo je v důchodu a byl dříve zaměstnancem JU. Emeritní profesory jmenuje rektor na návrh děkana nebo ředitele vysokoškolského ústavu po vyjádření vědecké rady příslušné součásti JU.Emeritní profesor JU je čestný titul, který nezakládá členství v akademické obci JU. Emeritní profesoři mají právo účastnit se tvůrčí činnosti na JU a za tím účelem používat její zařízení a informační technologie.

Kontakt:
Mgr. Dagmar Dvořáková
PR manažerka
Útvar vnějších vztahů a komunikace Jihočeské univerzity
E-mail: dvorakovad@jcu.cz