16. 10. 2013/Jihočeská univerzita otestuje veřejnost

Oddělení jazyků Přírodovědecké fakulty Jihočeské univerzity se zapojilo do projektu Czech Republic speaks English a pomůže otestovat jazykové znalosti z angličtiny u široké veřejnosti. Projekt organizuje společnost ETS Global ve spolupráci s autorizovanými školami pod záštitou Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR.

Projekt Czech Republic speaks English představuje vůbec první pokus celoplošně otestovat úroveň znalostí anglického jazyka v České republice. Cílem testování je shromáždit informace o stupni zvládnutí angličtiny u žáků, studentů, zaměstnanců firem, to znamená všech, kdo se chtějí dozvědět, jak umí anglicky.

„Jedná se o mimořádnou akci celorepublikového rozsahu a jsme rádi, že Oddělení jazyků Přírodovědecké fakulty Jihočeské univerzity se jí může zúčastnit. Jako testovací centrum ETS Global  nabídneme našim studentům i široké veřejnosti jedinečnou možnost ověřit si své jazykové znalosti a získáme kvalitní informace o jejich jazykové vybavenosti,“ informovala koordinátorka veřejného testovacího centra a metodik ČR pro zkoušku TOEIC Klára Pavlínová.
.
Projekt je jedinečný tím, že si zájemci mohou ověřit svou úroveň znalosti angličtiny a současně si vyzkoušet mezinárodně uznávanou jazykovou zkoušku TOEIC. Po absolvování obdrží certifikát o účastni v projektu s uvedením dosažené úrovně podle Společného evropského referenčního rámce. Účast na testování je zdarma, je nutné se pouze zaregistrovat na http://www.prf.jcu.cz/kja/oddeleni/mezinarodni-zkousky/cr-speaks-english.html .

Kontakt:
Mgr. Klára Pavlínová, Oddělení jazyků Přírodovědecké fakulty JU, e-mail: toeic@prf.jcu.cz, tel.: +420 387 772 286 nebo +420 728 341 652