25. 9. 2013/Univerzita obsadila všechna lůžka na kolejích

Pro akademický rok 2013/2014 přijala Jihočeská univerzita 2 577 žádostí o kolej, kapacita kolejí je 2 306 lůžek, kladně tak bylo rozhodnuto v 84 % všech žádostí.

Jihočeská univerzita zaevidovala od studentů nastupujících do prvních ročníků 959 žádostí, kladně vyřídila 813, od studentů druhých a vyšších ročníků přijala 1 618 žádostí, vyhovět mohla 1 368 z nich. Celkový počet zahrnuje také 125 ubytovacích míst pro zahraniční studenty, kteří na Jihočeské univerzitě absolvují během roku studijní pobyty a stáže.

"Pro udělení koleje je kritériem dojezdnost neboli čas, za který se student dostane z místa svého bydliště veřejným dopravním prostředkem do Českých Budějovic", upřesnil ředitel Kolejí a menz JU František Vrtiška.

Jihočeská univerzita má k dispozici šest kolejí s různým zázemím: nabízí pokoje dvou a třílůžkové s vlastním sociálním zařízením nebo se sociálním zařízením na chodbách. Cena měsíčního kolejného se pohybuje od 1.860 do 2.170 Kč.

Univerzita se dlouhodobě snaží o zkvalitňování ubytování pro své studenty. Nejnověji je to vidět na koleji K5, kde od března do poloviny září probíhaly stavební práce, v průběhu kterých došlo k výměně celého obvodového pláště a k odstranění azbestové zátěže, realizoval se zcela nový systém skládané fasády se zateplením, proběhla kompletní výměna oken, dveří, následně i radiátorů. Druhá etapa rekonstrukce zaměřená na úpravu sociálního zázemí jednotlivých pokojů je plánována na rok 2014 – 2015.

Kontakt:
Mgr. Dagmar Dvořáková
PR manažerka
Útvar vnějších vztahů a komunikace Jihočeské univerzity
E-mail: dvorakovad@jcu.cz