Moderní archeologie a dějiny

Přihlášky do kurzu dalšího vzdělávání pedagogických pracovníků je možné podávat do 24. 1. 2020.

Rektor Jihočeské univerzity a zástupci vedení JU v Arménii

Rektor Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích doc. Tomáš Machula, Ph.D., Th.D. a paní prorektorka pro zahraniční vztahy doc. PaedDr. Radka Závodská, Ph.D. byli v pondělí 4. 11. 2019 přijati rektorem Arménské státní pedagogické univerzity (ASPU) panem prof. Dr. Rubenem Mirzakhanyanem a dne 6.11.2019 rektoři podepsali Memorandum of Understanding.

Detail

Tanec, malajská kultura a vernisáž fotografií na JU

Ve foyer rektorátu Jihočeské univerzity se konala vernisáž fotografií z Malajsie. Výstava byla doprovázena ochutnávkou malajských čajů a představením tradičních malajských tanců. Událost byla uspořádána studenty univerzity MMU (Multimedia university) a jejich doprovodem v rámci motivačního pobytu na Jihočeské univerzitě, který představením své země a kultury dne 7. 11. 2019 zakončili.

Rektorské volno 26. listopadu

Rektor Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích vyhlašuje v souvislosti se shromážděním akademické obce a představením kandidáta na rektora JU na úterý 26. listopadu 2019 od 13.00 hodin pro studenty bakalářských, magisterských i doktorských studijních programů rektorské volno.

Detail

Vysoké ocenění absolventa naší univerzity

Prezident České republiky Miloš Zeman ocenil v pondělí 28. října na slavnostním večeru při příležitosti 101. výročí vzniku Československa ve Vladislavském sále Pražského hradu předáním státních vyznamenání 42 osobností z oblasti kultury, vědy a veřejného života, válečné veterány, bojovníky za svobodu a jiné hrdiny.

Detail

Týden vzdělávání odstartoval debatou o ochraně Šumavy.

V pondělí 21. 10. 2019 byla zahájena celorepubliková akce Týden vzdělávání dospělých, organizována ve spolupráci Jihočeské univerzity a Jihočeské společnosti pro rozvoj lidských zdrojů. Všechny přednášky prvního dne pojilo aktuální a velmi diskutované téma rezonující ve společnosti: Je Šumava v ohrožení?

Detail

Francouzština není jen krásná, ale i užitečná!

Ve středu 16. října byly prostory Střední školy a Vyšší odborné školy cestovního ruchu v Českých Budějovicích vyhrazeny francouzskému jazyku. Na „rande“ s francouzštinou přišlo na 60 středoškoláků z celého Jihočeského kraje a ve veřejné části pak další zájemci o francouzský jazyk a kulturu z řad široké veřejnosti.

Jihočeská univerzita nově součástí ESN

Mezinárodnímu studentskému klubu (International student club, ISC), fungujícímu na Jihočeské univerzitě od roku 2007, se povedlo začlenit do mezinárodní organizace Erasmus Student Network (ESN). Stalo se tak 7. září 2019, kdy bylo jeho přijetí odsouhlaseno absolutní většinou zástupců sekcí ostatních českých univerzit. S novým jménem a vzhledem se tedy ESN USB Budweis stal 530. sekcí organizace a 19. sekcí v České republice.

Detail

Vědci na stopě prehistorické přírodní katastrofě. Mezinárodní tým odkrývá v makedonském Ohridu stopy pravěkých událostí

V těsné blízkosti jezera Ohrid v Republice Severní Makedonie, které je jedním z nejstarších v Evropě, začal minulý týden další běh terénní školy bioarcheologie. Tu zde pořádá Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích za spoluúčasti České geologické služby Praha.

Prof. PhDr. Václav Bůžek, CSc., převzal medaili Za zásluhy o české archivnictví

V úterý 1. října 2019 převzal prof. PhDr. Václav Bůžek, CSc., od I. místopředsedy vlády a ministra vnitra Jana Hamáčka medaili za zásluhy v oblasti archivního vzdělávání.