Desítky zahraničních studentů na konferenci Romové v Evropě

V posledním říjnovém týdnu se na Pedagogickou fakultu JU sjeli studenti z Evropy, Afriky, Asie i Ameriky, kteří absolvují mezinárodní studijní program EMMIR (European Master in Migration and Intercultural Relations), na jehož realizaci se Pedagogická fakulta prostřednictvím katedry společenských věd již sedmým rokem podílí.

NÁVŠTĚVA VELVYSLANKYNĚ PERU NA JIHOČESKÉ UNIVERZITĚ

V úterý 30. listopadu 2018 navštívila Jihočeskou univerzitu v Českých Budějovicích Její Excelence, velvyslankyně Peruánské republiky paní Liliana de Olarte de Torres-Muga. Cílem návštěvy bylo zahájení výstavy fotografií Amazonía Peruana, kterou je možno shlédnout ve foyer Rektorátu JU a Filozofické fakulty JU do 18. listopadu 2018.

Detail

Profesor Miloš Velemínský převzal na Pražském hradě medaili Za zásluhy I. stupně

Lékař, pedagog a vědec prof. MUDr. Miloš Velemínský, CSc., dr. h. c., převzal v neděli 28. října 2018 ve Vladislavském sále Pražského hradu na slavnostním ceremoniálu udílení státních vyznamenání medaili Za zásluhy I. stupně.

CPE na 2nd Arctic Science Ministerial

Zástupci Centra polární ekologie Přírodovědecké fakulty Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích se zúčastní 2nd Arctic Science Ministerial (vládní konference o Arktidě), kde budou zastupovat Českou republiku a prezentovat české arktické vědecké aktivity.

Detail

Jak vzniká jed v mořských řasách?

Na objevu publikovaném v Science se podílel i český biolog Miroslav Oborník.

Detail

Rektor Jihočeské univerzity předal diplomy novým docentům

Ve středu 10. října 2018 na zasedání Vědecké rady Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích předal rektor univerzity doc. Tomáš Machula, Ph.D., Th.D., diplomy nově jmenovaným docentům.

Slavnostní zahájení akademického roku 2018/2019 na Jihočeské univerzitě

V úterý 9. října 2018 proběhlo v aule Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích slavnostní zahájení akademického roku, které se letos neslo také v duchu 100. výročí založení Československa.

NÁVŠTĚVA PERUÁNSKÉHO VELVYSLANECTVÍ

Proděkan pro zahraniční vztahy a rozvoj FF JU PhDr. Pavel Král, Ph.D., zástupkyně Ústavu romanistiky FF JU doc. Mgr. Miroslava Aurová, Ph.D. a PhDr. Jana Pešková, Ph.D. byli ve středu 26. 9. 2018 přijati velvyslankyní Peruánské republiky v České republice Lilianou de OIlarte de Torres-Muga.

Rakouský host na Pedagogické fakultě

Ředitel Rakouského kulturního fóra v Praze dr. Andreas Schmidinger jednal v posledním zářijovém týdnu se členy katedry germanistiky Pedagogické fakulty JU o další možné spolupráci, která by se měla zaměřit na rozšíření kontaktů s rakouskými vysokými školami a dalšími vzdělávacími a kulturními institucemi.

Rektorské volno 9. 10. 2018

Rektor Jihočeské univerzity vyhlašuje dne 9.10.2018 od 13:00 rektorské volno.