Novinky

 • Desítky zahraničních studentů na konferenci Romové v Evropě
  Desítky zahraničních studentů na konferenci Romové v Evropě

  V posledním říjnovém týdnu se na Pedagogickou fakultu JU sjeli studenti z Evropy, Afriky, Asie i Ameriky, kteří absolvují mezinárodní studijní program EMMIR (European Master in Migration and Intercultural Relations), na jehož realizaci se Pedagogická fakulta prostřednictvím katedry společenských věd již sedmým rokem podílí.

  Detail

 • NÁVŠTĚVA VELVYSLANKYNĚ PERU NA JIHOČESKÉ UNIVERZITĚ
  NÁVŠTĚVA VELVYSLANKYNĚ PERU NA JIHOČESKÉ UNIVERZITĚ

  V úterý 30. listopadu 2018 navštívila Jihočeskou univerzitu v Českých Budějovicích Její Excelence, velvyslankyně Peruánské republiky paní Liliana de Olarte de Torres-Muga. Cílem návštěvy bylo zahájení výstavy fotografií Amazonía Peruana, kterou je možno shlédnout ve foyer Rektorátu JU a Filozofické fakulty JU do 18. listopadu 2018.

  Detail

 • Profesor Miloš Velemínský převzal na Pražském hradě medaili Za zásluhy I. stupně
  Profesor Miloš Velemínský převzal na Pražském hradě medaili Za zásluhy I. stupně

  Lékař, pedagog a vědec prof. MUDr. Miloš Velemínský, CSc., dr. h. c., převzal v neděli 28. října 2018 ve Vladislavském sále Pražského hradu na slavnostním ceremoniálu udílení státních vyznamenání medaili Za zásluhy I. stupně.

  Detail

 • CPE na 2nd Arctic Science Ministerial
  CPE na 2nd Arctic Science Ministerial

  Zástupci Centra polární ekologie Přírodovědecké fakulty Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích se zúčastní 2nd Arctic Science Ministerial (vládní konference o Arktidě), kde budou zastupovat Českou republiku a prezentovat české arktické vědecké aktivity.

  Detail

 • Jak vzniká jed v mořských řasách?
  Jak vzniká jed v mořských řasách?

  Na objevu publikovaném v Science se podílel i český biolog Miroslav Oborník.

  Detail

 • Rektor Jihočeské univerzity předal diplomy novým docentům
  Rektor Jihočeské univerzity předal diplomy novým docentům

  Ve středu 10. října 2018 na zasedání Vědecké rady Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích předal rektor univerzity doc. Tomáš Machula, Ph.D., Th.D., diplomy nově jmenovaným docentům.

  Detail

 • Slavnostní zahájení akademického roku 2018/2019 na Jihočeské univerzitě
  Slavnostní zahájení akademického roku 2018/2019 na Jihočeské univerzitě

  V úterý 9. října 2018 proběhlo v aule Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích slavnostní zahájení akademického roku, které se letos neslo také v duchu 100. výročí založení Československa.

  Detail

 • NÁVŠTĚVA PERUÁNSKÉHO VELVYSLANECTVÍ
  NÁVŠTĚVA PERUÁNSKÉHO VELVYSLANECTVÍ

  Proděkan pro zahraniční vztahy a rozvoj FF JU PhDr. Pavel Král, Ph.D., zástupkyně Ústavu romanistiky FF JU doc. Mgr. Miroslava Aurová, Ph.D. a PhDr. Jana Pešková, Ph.D. byli ve středu 26. 9. 2018 přijati velvyslankyní Peruánské republiky v České republice Lilianou de OIlarte de Torres-Muga.

  Detail

 • Rakouský host na Pedagogické fakultě
  Rakouský host na Pedagogické fakultě

  Ředitel Rakouského kulturního fóra v Praze dr. Andreas Schmidinger jednal v posledním zářijovém týdnu se členy katedry germanistiky Pedagogické fakulty JU o další možné spolupráci, která by se měla zaměřit na rozšíření kontaktů s rakouskými vysokými školami a dalšími vzdělávacími a kulturními institucemi.

  Detail

 • Rektorské volno 9. 10. 2018
  Rektorské volno 9. 10. 2018

  Rektor Jihočeské univerzity vyhlašuje dne 9.10.2018 od 13:00 rektorské volno.

  Detail

Naše fakulty

Více o našich fakultách