Zkouška z angličtiny TOEIC přilákala zájemce

V jazykovém centru Přírodovědecké fakulty Jihočeské univerzity, které se stalo veřejným testovacím centrem mezinárodních jazykových zkoušek TOEIC, proběhl včera druhý termín testování, při kterém si zájemci z řad veřejné i soukromé sféry rozhodli ověřit svoje jazykové dovednosti z anglického jazyka. Zkouška trvala dvě hodiny a měla za cíl ověřit užití angličtiny v praxi. „Zájem o otestování jazykových dovedností z angličtiny  byl slušný,“ sdělila metodička zkoušek TOEIC pro ČR Klára Pavlínová.

Mezinárodní zkoušky TOEIC společnosti ETS Global slouží jako osvědčení schopností používat angličtinu v mezinárodním pracovním prostředí. Jako doklad o zvládnutí cizího jazyka ji využívá a uznává přes 10 000 firem, organizací i vládních a akademických institucí na celém světě. Zkouška je určena všem zájemcům, pro něž je znalost anglického jazyka základním předpokladem pro uplatnění na globálním trhu práce. Každoročně zkoušku absolvuje více než 6 miliónů účastníků, čímž se stává celosvětově nejžádanější zkouškou z angličtiny. Velkou výhodou zkoušky je, že určuje skutečnou úroveň jazykových dovedností, tzn. že test nelze „neudělat“ a uchazeč u zkoušky vždy uspěje, čímž mizí často velká stresová zátěž před a během testování. Zkoušky TOEIC jsou plně akreditovány Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy.

„Je vidět, že zkouška je zaměřená na pracovní prostředí a slouží k objektivnímu vyhodnocení komunikativní znalosti angličtiny v mezinárodním kontextu" sdělil účastník testování Pavel Kott z Bohemia Energy entity s.r.o.

Jazykové centrum PřF JU po prázdninové pauze chystá pro zájemce další termíny testování.

Bližší informace ke zkoušce naleznete: http://kja.prf.jcu.cz/koncepce/