Zemědělská fakulta hostila návštěvu z univerzity v Temešváru

Zemědělská fakulta hostila tento týden návštěvu z partnerské Banat´s University of Agricultural Sciences and Veterinary Medicine v Temešváru. Banátská univerzita měla na Jihočeské univerzitě bohatý program. V jeho průběhu zástupci rumunské univerzity absolvovali jednání jak na Zemědělské fakultě, tak setkání s vedením univerzity.

Oficiální přijetí hostů z temešvárské univerzity se konalo ve středu 26. dubna 2017. Delegaci přijala prorektorka pro zahraniční vztahy doc. Radka Závodská, setkání se zúčastnilo také vedení Zemědělské fakulty. Zahraniční univerzitu reprezentoval rektor univerzity prof. Cosmin Alin Popescu s prorektory a děkany a proděkany Zemědělské a Zootechnické fakulty.

Součástí setkání bylo představení činnosti obou institucí včetně prezentací a diskuze o praktických otázkách fungování obou univerzit. Obě strany se dohodly na podpisu meziuniverzitního memoranda o spolupráci.

Zemědělská fakulta JU spolupracuje s univerzitou v Temešváru již 13 let. Spolupráce má různé podoby. Zahrnuje například mobility studentů a pedagogů v rámci různých mezinárodních i institucionálních programů, spolupráci v oblasti řešených projektů či společnou účast na odborných konferencích.