Ze závěrečného kulatého stolu projektu B4I

Dne 28. listopadu 2012 se pod záštitou rektora Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích pana profesora Libora Grubhoffera uskutečnil závěrečný ,,Kulatý stůl‘‘ projektu Bridge4Innovation (b4i).  Jednání se zúčastnilo mnoho významných hostů například z agentur CzechInvest a Jihočeské agentury pro podporu inovačního podnikání, Magistrátu města České Budějovice, Regionálního potravinářského klastru či Biologického centra Akademie věd ČR.

Rektor JU Libor Grubhoffer zahajuje kulatý stůl projektu B4I

Programem jednání bylo zhodnocení projektu b4i za celé jeho tříleté konání. V úvodu vystoupili se svou prezentací hlavní manažeři projektu pan Ing. Václav Lukeš a Ing. Tomáš Lysenko-Chvíla, kteří v rámci své prezentace shrnuli poslání projektu a zrekapitulovali vše, co se díky tomuto projektu podařilo v letech 2010 až 2012 zrealizovat – portál, mobility, stánek, Dovednostní a tréninkové moduly, Motivační a stimulační workshopy a další. Po tomto shrnutí se k projektu vyjádřil také rektor Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích pan profesor Libor Grubhoffer, který poděkoval b4i za snahu a vysoké úsilí prosadit na půdě univerzity myšlenku spolupráce akademické sféry s aplikační sférou a popřál projektu, aby se mu stále dařilo, jako doposud i v období následujícím. V další části Kulatého stolu představili fakulty a partneři projektu zapojení do projektu prostřednictvím svých tzv. zpravodajských manažerů (ZM) své výstupy a shrnuli tři roky působení v projektu b4i. Mimo jiné popsali vývoj, který na svých pracovištích zaznamenali díky projektu, a popsali, jaký význam pro ně osobně a své fakulty a instituce projekt měl. Za Fakultu rybářství a ochrany vod prezentoval Ing. Václav Nebeský, prezentaci Zemědělské fakulty přednesla Ing. Kateřina Šimáčková, Ph.D. a Mgr. Dominika Průchová vystoupila se svou prezentací za Zdravotně sociální fakultu. Po krátké, desetiminutové přestávce jsme si vyslechli prezentaci Přírodovědecké fakulty prezentovanou Mgr. Simonou Polákovou a prezentaci partnera projektu Biologického centra Akademie věd ČR prostřednictvím Mgr. Michal Paroulek.  Za partnery projektu dal Ing. Václav Lukeš slovo i Ing. Václavu Filištejnovi, který uvedl prezentaci Jihočeské agentury pro podporu inovačního podnikání.

V závěru jednání vystoupila také se svou prezentací paní Mgr. Růžena Štemberková, která představila nástupce projektu b4i kancelář Jihočeského Univerzitního a Akademického Centra Transferu Technologií (JCTT). Seznámila účastníky Kulatého stolu s klíčovými aktivitami kanceláře na období let 2012-2015 a nastínila služby, které tato kancelář bude schopna akademickým pracovníkům poskytovat.  Na konci jednání dostali hosté také prostor k diskuzi, jejímž hlavním předmětem se stala představená kancelář JCTT a její poslání. Účastníky jednání zajímaly hlavně záležitosti spojené s chodem kanceláře JCTT a to, jak tato kancelář již pomáhá, což bylo představeno např. na konkrétních ochranných známkách Fakulty rybářství a ochrany vod.

Video-reportáž naleznete zde:

Další informace o projektu b4i naleznete na internetových stránkách www.b4i.cz