World University Karate Championship FISU 2018

Univerzitní Mistrovství světa v karate do 25 let se konalo 19. - 22. června 2018 v Japonsku v Kóbe.

Tohoto vrcholného šampionátu se účastnilo pouze šest karatistů z ČR a ti byli vybrání akademickým sportovním svazem na základě úspěchů v uplynulých dvou letech. Tomáš Hermann reprezentoval Jihočeskou univerzitu v soutěži v kontaktní disciplíně kumite – sportovní zápas dvojic dle pravidel Světové federace karate v kategorii + 84 kg.

V prvním kole porazil závodníka Wang Yung-Chi z Tai-pei před časovým limitem 8:0, ve druhém kole porazil závodníka Mitchella Bakhuijsena z Holandska dokonce minutu před časovým limitem opět 8:0. O postup do finále se utkal s domácím závodníkem Ando Dakaiem.  ,,Ke konci zápasu bohužel nebodovali krásnou techniku a nestihl jsem dorovnat jeho body. V nedělním finálovém bloku jsem nastupoval v boji o bronz proti závodníkovi Somanroy M. Arulveeranovi z Malaysie. Bohužel jsem do tohoto zápasu nezvolil časově správnou taktiku a po velice vyrovnaném zápase jsem prohrál a obsadil bodované páté místo."

Text: Tomáš Hermann
Foto: Tomáš Hermann