Výstava nejen o křehké vločce

Vernisáž Vánocemi prosycené výstavy studentů arteterapie proběhla v sobotu 9. 12. 2017 ve známé a velmi oblíbené Galerii Na chodbě (budova Pedagogické fakulty JU v U Tří lvů 1, první patro).

Tentokrát již třetí rok po sobě dostali v předvánočním čase studenti arteterapie možnost vybrat si ze tří témat, tématy letošního adventu se stala tato: Zázrak, Příchod, Nový člověk – volitelná byla i technika zpracování. V působivých barevných kreacích se objevuje touha po vyjádření atmosféry a pocitů, které v nás o Vánocích jsou. Nejlépe vystihuje tématiku výstavy úvodní slovo odborných garantů výstavy: Autoři malují tajemství, možná i příběh, který nikdy nebyl vyprávěn. Kouzlo, o kterém se tak často v souvislosti s Vánocemi mluví, je křehkou vločkou, která si nás najde a sedne nám na nos. Je to okamžik. Prchavý, ale významný. A právě pro ten okamžik stojí za to výstavu vidět. Přijďte! Výstava potrvá do 7. 1. 2018.