Ve Vodňanech vzniká originální naučná stezka

Vodňany hostí v těchto dnech dílnu sochařů a výtvarníků, kteří pracují na uměleckých objektech pro novou naučnou stezku. Pod vedením Matěje Hájka vznikají například stylizované sochy raka nebo kapra.

Cílem naučné stezky, která je realizována s podporou projektu ScienceZOOM a ve spolupráci s městem Vodňany, je přiblížit výzkumné aktivity Fakulty rybářství a ochrany vod Jihočeské univerzity. Stezku bude tvořit pět soch doplněných informačními tabulemi, na kterých mohou zájemci získat informace o výzkumu raků, vyzy velké, o biomonitoringu, čistotě vody a dalších tématech.

Stezka bude mít i svoji elektronickou - virtuální verzi, kde zájemci naleznou více informací, fotek a případně videí o jednotlivých tématech. Přístup do ní bude umožněn také prostřednictvím QR kódů umístěných na informačních tabulích.

Slavností vernisáž stezky se uskuteční po instalaci posledního objektu v září.

Miroslav Boček,
Fakulta rybářství a ochrany vod Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích