Ve středu 19. 12. 2012 se v Aule JU uskuteční od 18 hodin Vánoční koncert Jihočeského univerzitního orchestru a smíšeného sboru katedry hudební výchovy PF JU. Vstup je zdarma, všichni zájemci jsou srdečně zváni.

W. A. Mozart:    La Clemenza di Tito - ouverture

Adam Michna z Otradovic: Bůh se nám dnes narodil (vánoční píseň, Česká mariánská muzika 1647)

Adam Michna z Otradovic: Chtíc aby spal (vánoční píseň, Česká mariánská muzika 1647)

Adam Michna z Otradovic: Credidi propter quod (žalm 115, Officium vespertinum 1648)

Jacob Handl-Gallus:  Domus pudici pectoris (vánoční moteto, Opus musicum 1587)

Heinrich Finck:  Dies est laetitiae (kánon na melodii vánoční písně, kolem 1500)

Karel Václav Holan:  Puer natus in Betlehem (úprava starší vánoční písně, Capella Regia musicalis 1693)

J. S. Bach:     Koncert f moll pro klavír a orchestr (Allegro – Largo – Presto)

A. Dvořák:    Biblické písně (výběr)
1. Oblak a mrákota  2. Skrýše má a pavéza má
2. Slyš, ó Bože!  4. Hospodin jest můj pastýř
5. Píseň novou zpívati budu

Přestávka

G. F. Händel:    Vodní hudba (Ouverture - Largo, Allegro - Adagio e staccato - Maestoso)

G. Rossini:     árie Una voce poco fa z opery  Lazebník sevillský

P. I. Čajkovskij:    Suita z baletu Louskáček (Pochod - Tanec sladké švestkové víly - Arabský tanec  Tanec cínových vojáčků - Květinový valčík)

Účinkují:

Smíšený sbor katedry hudební výchovy, sbormistr PhDr. Martin Horyna, Ph.D.

Taťána Konopleva – klavír, Petra Kubíková, Tereza Rivolová – soprán

Jihočeský univerzitní orchestr řídí MgA. Jan Meisl, ArtD.