V areálu univerzity se konala soutěž chladnokrevných koní

V sobotu 25. 5. 2013 přivítal areál Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích druhý ročník kvalifikačního kola kombinovaných soutěží chladnokrevných koní. Na start se postavilo 13 soutěžících. Startovalo se ve dvou kategoriích – v jednospřeží a dvojspřeží. Soutěžní klání zahrnovalo tři disciplíny: vozatajský parkur, ovladatelnost v kládě a těžký tah.

Vítězem v kategorii jednospřeží se stal Petr Procházka s Nacho Vsetínským. V kategorii dvojspřeží vyhrál Pavel Hubený s klisnami Vandou a Vanesou.

Příjemná atmosféra, kvalitní závod a pozitivní reakce od soutěžících a diváků dávají tušit, že z pořádání kvalifikace kombinovaných soutěží chladnokrevných koní v areálu Jihočeské univerzity se může stát pěkná tradice.