Univerzitní klisny se kvalifikovaly na Mistrovství ČR

V sobotu 10. 8. 2013 proběhly ve Vesci u Soběslavi soutěže chladnokrevných koní, které byly podobně jako soutěže konané 25. 5. 2013 na Zemědělské fakultě Jihočeské Univerzity v Českých Budějovicích součástí kvalifikace na Mistrovství republiky v soutěžích chladnokrevných koní. Zemědělskou fakultu JU reprezentoval doc. Miroslav Maršálek, CSc., vedoucí Katedry speciální zootechniky a s chladnokrevnými klisnami Rulou a Sasankou  získali  3. místo ve vozatajském parkuru a 3. místo v ovladatelnosti v kládě.

Součástí závodů byla i soutěž v orbě koňmi, v níž hodnotící komise posuzovala 21 kritérií kvality zorání vymezeného pozemku. Tato soutěž byla s ohledem na vztah k zemědělské výrobě vypsána jako Cena děkana Zemědělské fakulty JU a doc. Maršálek získal za výkon s oběma klisnami pohár za první místo v této soutěži.