Univerzita zve na mezinárodní výstavu autorských knih "Hledání ztraceného místa"

Přelom letošního jara a léta patří v Národní knihovně ČR, díky příkladné spolupráci významných institucí včetně Jihočeské univerzity, autorské knize.

Ve středu 15. 5. 2013 vyvrcholil v prostorách pražského Klementina za účasti a patronace rektora Jihočeské univerzity prof. L. Grubhoffera dlouhodobý mezinárodní projekt autorské knihy s názvem „Hledání ztraceného místa“ organizovaný katedrou výtvarné výchovy Pedagogické fakulty Jihočeské univerzity, Národní knihovnou České republiky, Památníkem národního písemnictví v Praze a podporou německého partnera Edition Grenzraum Frankfurt nad Mohanem.

Celodenní mezinárodní setkání nejen tvůrců autorských knih bylo zahájeno v pražském Klementinu dvěma bloky konferenčního jednání nad tématy souvisejícími s autorskou knihou a to z několika možných úhlů pohledu na danou problematiku. Deset prezentovaných příspěvků bylo věnováno například filozofickému zobecnění motivu hledání ztraceného místa, historii autorské knihy, ale také formativnosti obsahů autorské knižní tvorby v rámci výtvarné pedagogiky. Konferenčního jednání se zúčastnilo mnoho odborníků, kteří reprezentovali nejen PF JU, PNP a NK, ale také například TF JU, PF UK, FR UPA a celou řadu zahraničních institucí. Teoretická část projektu, resp. jednotlivé příspěvky budou částečně zachyceny v připravovaném sborníku, který vyjde nákladem JU počátkem příštího akademického roku.

Druhou částí setkání bylo zahájení výstavy autorských knih „Hledání ztraceného místa“, kterou je možné navštívit do 22. 6. 2013 ve Výstavní chodbě Národní knihovny ČR každý den od 9.00 do 19.00 s výjimkou neděle. Vstupné pro uživatele a držitele průkazu Národní knihovny ČR je zdarma, pro ostatní návštěvníky 5 Kč.

Podrobné informace k výstavě "Hledání ztraceného místa" a informace k souběžné výstavě "Místo pro imaginaci" naleznete v tiskové zprávě