Univerzita získala 50 milionů korun na modernizaci budovy Fakulty rybářství a ochrany vod

Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích získala dotaci na komplexní modernizaci budovy Fakulty rybářství a ochrany vod v Husově ulici. Ta jí pomůže zajistit vhodné podmínky pro výukové a výzkumné aktivity pro přírodovědné a technické obory. Modernizací stávajícího objektu a pořízením špičkového zařízení získá fakulta zázemí pro realizaci experimentální výuky, která je důležitá pro propojení magisterského a především doktorského studia s výzkumem a praxí.

Do konce června 2015 proběhne komplexní rekonstrukce objektu v Husově ulici, která poskytne zázemí přírodovědně orientovaným oborům FROV JU především ve vztahu k organizačním složkám Ústavu akvakultury a Ústavu komplexních systémů.

Stavební činnost se dotkne jednak vnitřních infrastruktur objektu, ale směřuje i k úpravě typologie provozu objektu odpovídající členění a technickému řešení moderních vzdělávacích a výzkumných prostor.

Obě části objektu budou kompletně zatepleny kontaktním zateplovacím systémem, proběhne výměna oken, stávající podlahy v nejnižších úrovních budou rozebrány a provedeny nové kompletní skladby a dojde rovněž k výměnám střešních krytin.

Celková výše dotace poskytnutá k realizaci projektu:

Příspěvek celkem49 932 053,‐ Kč

z toho příspěvek EU (ERDF): 42 442 245.05 Kč

z toho příspěvek SR ČR (MŠMT): 7 489 807,95 Kč

Více informací se dočtete v oficiální tiskové zprávě Fakulty rybářství a ochrany vod.

Kontaktní osoba:

Ing. Václav Lukeš