Univerzita úspěšně ukončila projekt "Rozvoj ZF a FROV JU"

Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích (JU) úspěšně ukončila k datu 30. 6. 2015 jeden ze strategických infrastrukturních projektů „Rozvoj ZF a FROV JU“.

Projekt byl financován z prostředků EU a státního rozpočtu ČR prostřednictvím Operačního programu Výzkum a vývoj pro inovace, prioritní osa 4 – Infrastruktura pro výuku na vysokých školách spojená s výzkumem.

Účelem projektu a jeho hlavním cílem byla realizace investiční akce pro rozvoj přírodovědných a technických oborů Zemědělské fakulty a Fakulty rybářství a ochrany vod Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích. Stěžejní součástí investiční akce byla realizace novostavby v areálu JU a zajištění přístrojového a dalšího vybavení předmětného objektu. Tyto cíle zabezpečují vhodné podmínky pro rozvoj a diverzifikaci výukových a výzkumných aktivit zapojených fakult a zajišťují infrastrukturní a materiální podmínky pro další rozvoj bakalářského, magisterského a především doktorského studia s vazbou na zapojení studentů a absolventů do výukových a výzkumných aktivit. Tato akce byla jednou z hlavních priorit strategie rozvoje JU.

Celkové náklady projektu činily zhruba 260 mil Kč. Samotná novostavba mající půdorysný tvar písmene „Y“ sestává ze tří nadzemních podlaží o celkové ploše cca 4 800 m2. Stavební objekt je složen z laboratoří, učeben, přípraven, přednáškových sálů, společného objektového zázemí, hygienického, provozního a technického zázemí. Novostavba byla vybudována za cca 180 mil. Kč. Moderní laboratoře byly vybaveny špičkovými přístroji a dalším zařízením v hodnotě bezmála 65 mil. Kč. Jako příklad špičkového přístrojového vybavení si dovolujeme uvést Automatický genetický analyzátor pro fragmentační a sekvenační analýzu (cca 4 mil. Kč), Dvouparametrový průtokový cytometr s obrazovou analýzou (cca 3 mil. Kč), Robotickou stanici pro izolaci nukleových kyselin (cca 2,5 mil. Kč) a mnoho dalších.

Tisková zprává ke stažení zde

Kontakt:

Bc. Lucie Mondspiegelová, e-mail: lmondspiegelova@jcu.cz, tel.: +420 38 777 2072