Univerzita se zapojila do projektu REFLEX 2013

Jihočeská univerzita se společně s dalšími vysokými školami v ČR připojila k výzkumnému projektu Střediska vzdělávací politiky Univerzity Karlovy v Praze s názvem REFLEX 2013. Tento projekt se zabývá přechodem absolventů vysokých škol na trh práce a hodnocením vzdělání, které tito absolventi získali na vysoké škole.  Jedná se o pokračování mezinárodního projektu, který byl poprvé realizován v 15 evropských zemích a v Japonsku v roce 2006 a poté znovu před třemi roky jako Reflex 2010. Projekt je realizován za podpory Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy.

V průběhu dubna 2013 obdrží vybraní absolventi Jihočeské univerzity z let 2008 až 2012 dopis obsahující informace o výzkumném projektu REFLEX 2013 a návod pro vstup do webového dotazníku, který je součástí tohoto projektu. Pro vstup do dotazníku používá každý z absolventů svůj unikátní osmimístní kód, který je mu rovněž zaslán v iniciačním dopise.

Jihočeská univerzita v rámci projektu REFLEX 2013 postupně osloví téměř 11 600 svých absolventů, 70 % z nich prostřednictvím e-mailu. Kontaktní údaje na absolventy pochází z univerzitní databáze STAG, do které byly zadány v době studia absolventů, kteří jsou nyní v rámci projektu REFLEX 2013 oslovováni.

Jihočeská univerzita v žádném případě neposkytuje kontaktní údaje na své absolventy dalším subjektům. Oslovování všech absolventů se děje výhradně přes pracoviště Jihočeské univerzity.

Výsledky projektu REFLEX 2013 poskytnou velmi potřebné informace pro další rozvoj vysokého školství, umožní srovnání jednotlivých vysokých škol, fakult a studijních programů. Návaznost na minulá šetření a na mezinárodní projekty také pomohou posoudit vývoj a postavení našich vysokých škol ve srovnání se zahraničím. Nejdůležitějšími výstupy projektu se stanou informace pro studenty a uchazeče o studium, pro představitele vysokých škol, pro zaměstnavatele i vládu České republiky.

Všechny tyto plánované výstupy mohou být dosaženy pouze za předpokladu zapojení dostatečného počtu absolventů z jednotlivých vysokých škol v ČR. Proto prosíme absolventy Jihočeské univerzity, kteří budou vybráni k účasti v projektu REFLEX 2013, aby se do projektu aktivně zapojili. Za vaši ochotu a spolupráci Vám předem děkujeme.

Prof. RNDr. Miroslav Papáček, CSc.
Prorektor pro studium Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích

Ing. Jan Koucký, Ph.D.
Koordinátor projektu REFLEX 2013
a ředitel Střediska vzdělávací politiky Univerzity Karlovy v Praze