Univerzita se zapojila do projektu EUROSTUDENT V.

Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích se společně s dalšími vysokými školami v ČR připojila k šetření EUROSTUDENT. Toto šetření postojů a životních podmínek vysokoškolských studentů probíhá periodicky v řadě evropských zemí a stejně jako v předchozích čtyřech vlnách se k němu připojuje i Česká republika, v níž je se žádostí o vyplnění dotazníku osloven přibližně každý sedmý vysokoškolský student.

Šetření organizuje Ministerstvo školství mládeže a tělovýchovy ČR (www.msmt.cz) v rámci Individuálního projektu národního „KREDO“ (Kvalita, relevance, efektivita, diverzifikace a otevřenost vysokého školství v ČR) ve spolupráci se Studentskou komorou Rady vysokých škol (www.skrvs.cz).

Na začátku května 2013 obdrží náhodně vybraní studenti Jihočeské univerzity dopis obsahující informace o šetření EUROSTUDENT a návod pro vstup do webového dotazníku, který je součástí tohoto šetření. Jihočeská univerzita v rámci šetření EUROSTUDENT osloví téměř 1 700 svých studentů. Kontaktní údaje na studenty pocházejí z univerzitní studijní databáze STAG;  tyto údaje nejsou v žádném případě poskytovány dalším subjektům. Oslovování studentů se děje výhradně přes pracoviště Jihočeské univerzity.

Na základě získaných odpovědí bude možné zjistit aktuální postoje a situaci životních podmínek studentů, studujících na vysokých školách v České republice v bakalářských a magisterských studijních programech. Informace o reálných postojích studentů a o jejich životních podmínkách v ČR v roce 2013 budou mít ale požadovanou výpovědní hodnotu a smysl pouze tehdy, když se jich do průzkumu zapojí ze statistického hlediska dostatečný počet z každé vysoké školy v ČR. Proto prosíme studenty Jihočeské univerzity, kteří budou vybráni k účasti v projektu EUROSTUDENT, aby se do projektu aktivně zapojili.

Za pochopení, Vaši ochotu a spolupráci Vám předem děkujeme.

prof. RNDr. Miroslav Papáček, CSc.

Prorektor pro studium Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích

doc. Ing. Jakub Fischer, Ph.D., v.r.

odborný garant projektu EUROSTUDENT V. a prorektor Vysoké školy ekonomické v Praze