Tour Nordic Walking přilákala na univerzitu spoustu chodců

Velká účast veřejnosti a až nečekaná přízeň počasí provázela Tour Nordic Walking, která v sobotu odpoledne oživila kampus Jihočeské univerzity. Lidé využili nabídky, že si mohou zdarma půjčit speciální severské hole a nechat si od instruktorů vysvětlit, jak je správně používat.

„Tato akce je vynikající vizitkou Zdravotně sociální fakulty a zároveň příležitostí, jak přitáhnout do areálu Jihočeské univerzity veřejnost. Je to bohulibá záležitost, protože vede lidi k tomu, aby se pohybovali v přírodě zdravým způsobem,“ zhodnotil rektor Jihočeské univerzity prof. RNDr. Libor Grubhoffer, CSc.

Letos byl program rozšířený o pět specializovaných zón umožňujících zkontrolovat si zdravotní stav. Zájem byl značný, dokonce lidé stáli frontu na bezplatné zdravotní testy, které nabízeli studenti ZSF JU. Děkanka této fakulty Valérie Tóthová, Ph.D., byla s průběhem velmi spokojená. „Účast je velká, máme už třetí ročník a zase vidím nové tváře. Jsem moc ráda, že se nám daří oslovovat i veřejnost,“ ocenila.

Tour Nordic Walking putuje po 15 městech České republiky. „Budějovice opět nezklamaly, panuje tu vždycky velmi příjemná nálada a líbí se mi, že je tu i hodně dětí, “ pochvalovala si organizátorka Jaruška Morávková. Poloha Stromovky v sousedství univerzitního kampusu je podle ní ideální a zájem veřejnosti každým rokem roste. Kromě významu pro prevenci, pro niž je základem správné držení těla, upozornila na další výhody holí Nordic Walking: pomáhají vylepšit kondici a mají velký vliv na formování postavy. I tím jsou atraktivní pro mladé lidi, kteří se o tuto techniku zajímají stále víc.

Potvrdili to Pavel a Andrea Scholzovi z Prahy, kteří přišli i s šestnáctiměsíčním synem Jiříkem, jehož chůze Nordic Walking evidentně zaujala. „Přijeli jsme hlavně kvůli možnosti, že tady absolvujeme profesionální instruktáž. Máme tyto hole v ruce poprvé, ale hodně chodíme a sportujeme, takže ani náš syn nemůže zahálet,“ usmívala se Andrea Scholzová.

Text a foto Alena Binterová