Teologická fakulta pořádá mezinárodní konferenci k významnému filozofovi a teologovi s názvem "Pedro Hurtado de Mendoza: System, Sources and Influence". Celkem v ní zazní 25 příspěvků k pestrým tématům, která se pokusí představit jak život filozofa, tak se budou věnovat i podstatě jeho učení a dotknou se vnímání základních otázek bytí - například otázky svědomí, existence Boha, posmrtného života nebo lásky k bližnímu.

Pedro Hurtado de Mendoza je významnou osobností filozofie a teologie, která byla ve své době (žil 1578 - 1641) vážena pro své názory. Také ovšem osobnost, která do dnešní doby došla téměř zapomnění. Zjistit, proč se na tohoto myslitele téměř zapomnělo, jaké bylo jeho učení či zda lze jeho myšlenky aplikovat v dnešní době, jsou cíle třídenní mezinárodní konference, na které budou přednášet a diskutovat odborníci z deseti zemí, například z Mexika, Izraele, Portugalska či Spojených států.

"Pedro Hurtado de Mendoza je velmi zajímavá osobnost, o které se toho dnes prakticky moc neví. A to ani mezi odbornou veřejností. Přitom v době kdy žil, patřil k významným vzdělancům," upřesnil jeden z organizátorů akce dr. Daniel Novotný, který působí na Teologické fakultě Jihočeské univerzity. A dodal: "Je to pro nás jako pořadatele výzva moci představit tohoto myslitele, který neprávem upadl téměř v zapomnění a není moc známý ani kolegům z oboru."

Konference potrvá do neděle 27. 10.

Program konference zde