Studenti Zemědělské fakulty navštívili Evropský parlament ve Štrasburku

Delegace studentů a zaměstnanců ZF JU navštívila ve dnech 17.- 19. dubna Evropský parlament ve Štrasburku. Účastníci studijní cesty měli možnost prohlédnout si tuto významnou evropskou instituci, seznámit se s principy jejího fungování a diskutovat s jedním z našich europoslanců MUDr. Miroslavem Ouzkým, členem Výboru pro životní prostředí, veřejné zdraví a bezpečnost potravin (ENVI). Zajímavá byla také možnost krátce se zúčastnit v roli diváků plenárního zasedání parlamentu na galerii jednacího sálu. Čas zbyl i na prohlídku historického hlavního města Alsaska, kde kromě Evropského parlamentu má sídlo i Rada Evropy a Evropský soudní dvůr pro lidská práva a pro tuto koncentraci důležitých evropských institucí je Štrasburk často označován jako hlavní město Evropy.