Studenti středních škol se utkali o Pohár Ekonomické fakulty

Ekonomická fakulta Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích zakládá novou tradici. Ve čtvrtek 14. února se za podpory Jakuba Novotného, hvězdy extraligového VK Jihostroj, uskutečnil první ročník volejbalového turnaje smíšených družstev studentů středních škol. Prvním držitelem Poháru Ekonomické fakulty, kterého se zúčastnilo více než 60 studentů a studentek z osmi jihočeských středních škol, se stalo Gymnázium J. V. Jirsíka.

Jakub Novotný zahajuje turnaj, foto EF JU

Ekonomická fakulta přivítala v kampusu Jihočeské univerzity studenty a studentky gymnázií a středních škol s ekonomickým nebo obchodním zaměřením z Českých Budějovic, Třeboně, Tábora a Kaplice. „Cílem turnaje je založit novou tradici a přiblížit středoškolákům vysokoškolské prostředí a studium na Ekonomické fakultě,“ uvedl děkan fakulty Ladislav Rolínek.

Volejbalový turnaj společně s děkanem Rolínkem zahájil i současný elitní volejbalista Jihostroje České Budějovice Jakub Novotný, jež je v současné době zároveň studentem Ekonomické fakulty. Celkovým vítězem se stali studenti Gymnázia J. V. Jirsíka, kteří ve finále udolali tým z Gymnázia Jírovcova. Třetí z Pohárů Ekonomické fakulty za bronzové umístění vybojovali studenti a studentky Obchodní akademie z Českých Budějovic.

foto EF JU

Pohár však nebyl pouze sportovním utkáním, ve kterém by šlo v první řadě o vítěze a poražené. „Pro studenty a studentky jsme připravili nejen sportovní akci v podobě volejbalového turnaje, ale i následnou prohlídku kampusu Jihočeské univerzity a také znalostní soutěž s příznačným názvem EkonomIQ. Výsledkem byl den plný zábavy a soutěží v duchu fair play, ve kterém zvítězili všichni, kteří se akce zúčastnili,“ uzavřel první ročník Poháru Ekonomické fakulty děkan Rolínek.

Ing. Petr Štumpf,
Ekonomická fakulta JU