Studenti Česko-německých areálových studií FF JU opět na scéně

Studenti Ústavu česko-německých areálových studií a germanistiky Filozofické fakulty Jihočeské univerzity se po roce znovu vracejí na divadelní scénu, tentokrát s představením Mistr, které je moderní adaptací hry německého spisovatele J. M. R. Lenze Der Hofmeister.

Přepracování původní verze hry a režie se ujal přímo zakladatel divadelního spolku a pedagog Jan Václav König, M. A., který hru přenesl do modernějšího prostředí 60. let 20. století.

Představení vypráví příběh čerstvého absolventa Läuffera, který právě získal svoji první práci: bude domácím učitelem. V rodině narazí na úplně jiný svět a také na Gustchen, které se stýská po příteli, který odjel studovat na Harvard. Jakmile děvče začne u nového učitele hledat útěchu, situace se rychle vyostří.

Divadelní spolek Ústavu česko-německých areálových studií a germanistiky není na divadelní scéně žádný nováček. Vznikl v roce 2017, kdy na prknech Jihočeského divadla za velkého úspěchu poprvé odehrál romantickou komedii Leonce und Lena, se kterou se následně zúčastnil i festivalu německého studentského divadla Drehbühne v Brně. Počátkem roku 2018 se původní herecký ansámbl rozrostl pro divadelní band, který bude hru doprovázet živou hudbou.

Se svou druhou inscenací se studenti Česko-německých areálových studií představí 17. a 18. dubna 2018 na prknech studiové scény Jihočeského divadla Na Půdě. Také v letošním roce budou reprezentovat Jihočeskou univerzitu i na festivalu studentských divadel v německém jazyce Drehbühne, který se koná 18. – 21. dubna 2018 v brněnském divadle Barka. Předprodej vstupenek na obě budějovická představení startuje koncem března.