Stavění máje 2018

Stavění máje a oslava příchozího jara je na Jihočeské univerzitě tradicí.

Každý rok se koná Stavění máje, které se těší stále větší oblibě. Akci vítají studenti, členové akademické obce i široká veřejnost. I letos byla připravena stage s bohatým hudebním programem, hranice s čarodějnicí, májka i občerstvení. Vedle velké hranice tradičně vznikl malý ohníček, na kterém si připravili masové dobroty i nejmenší návštěvníci. Ti se svými rodiči přišli do kampusu a společně si užili stavbu májky, pálení čarodějnice i následnou přípravu špekáčků.

Zemědělská fakulta pro své návštěvníky připravila opět zcela zdarma několik prasat na ohni. Stačilo si jen vystát frontu, která ale díky letošní rekordní návštěvnosti nebyla malá.

Pořadatelé nenechali nic náhodě.
Každý rok narušoval hladký průběh akce déšť. Organizátoři z řad Zemědělské fakulty se proto v letošním roce připravovali i na ,,mokrou" variantu a část programu domluvili do studentského klubu Kampa. Bylo milým překvapením, že se letos déšť kampusu vyhnul obloukem a svítilo sluníčko. To potěšilo nejen organizátory, ale i stovky návštěvníků. Už předem byla připravena jáma k usazení májky, díky které byla stavba daleko rychlejší.

Rekordní počet lidí byl znát všude.
Louku kampusu Jihočeské univerzity zaplnila téměř tisícovka návštěvníků. Ani jeden z výčepů se celý večer nezastavil a kolem ohně seděly stovky lidí. Další návštěvníci tančili před pódiem při koncertu kapel.

Rádi bychom poděkovali organizátorům celé akce a už teď se těšíme na další ročník.

Generálním partnerem byl
Budějovický Budvar n.p.