Spolupráce s Prešovskou univerzitou v Prešove

Ve čtvrtek 30. května podepsali rektoři Jihočeské univerzity a Prešovské univerzity dohodu o vědecké, pedagogické a kulturní spolupráci

Rektor Prešovské univerzity v Prešove Dr. h. c. prof. PhDr. Peter Kónya, PhD. a rektor Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích doc. Tomáš Machula, Ph.D., Th.D. dohodu podepsali při přátelském setkání na půdě JU.

Cílem této dohody je prohloubení spolupráce v oblasti vzdělávání, vědy, výzkumu a kulturních vztahů mezi těmito univerzitami.

Spolupráce mezi univerzitami bude probíhat zejména v oblasti organizování společných vědeckých setkání, seminářů a jiných forem vědecké spolupráce, v oblasti realizace společných výzkumných projektů a výměny vědecko-pedagogických pracovníků. Součástí spolupráce bude i přijímání studentů a doktorandů partnerské univerzity na delší studijní nebo výzkumné pobyty v rámci evropských programů Erasmus+, CEEPUS a jiné.