Směrnice KTVS PF JU upravující možnost získání stipendia pro studenty s mimořádnou sportovní výkonností

Na základě Výzvy k podání žádosti o poskytnutí dotace na podporu studentů s mimořádnou sportovní výkonností v roce 2020 pro veřejné vysoké školy (MSMT-41057/2019) je možné požádat o získání ročního sportovního stipendia na podporu přípravy sportovní reprezentace JU a skloubení sportovní přípravy a reprezentace se studijními povinnostmi. Výše a udělení stipendia je podmíněné splněním níže uvedených kritérií a není právně vymahatelné (to znamená, že na základě shromážděných přihlášek a výše přidělených prostředků rozhodne o případném přidělení či nepřidělení stipendia tříčlenná komise složená z koordinátora projektu, garanta vysokoškolského sportu JU a jednoho pracovníka KTVS). Žádost lze podávat kdykoliv v průběhu školního roku k rukám koordinátora projektu, zasedání komise a následné zařazení do programu bude probíhat zpravidla 2x ročně.

Podmínky pro přihlášení studenta:

• občan ČR, který není zařazen v jiném resortním sportovním centru (např. RSC Ministerstva obrany, RSC Ministerstva vnitra, RSC MŠMT),
  • student studia příslušné VŠ ve standardní době studia, nebo nejvýše o 1 rok delší (to znamená platné a aktivní studium v daném akademickém roce, kdy student/ka pobírá sportovní stipendium)
  • věk 18 – 25 (včetně) let v době podání žádosti

Individuální sporty

• je účastníkem posledního ME, MS příslušného sportu
  • je účastníkem poslední Univerziády nebo AMS příslušného sportu
  • získal medaili v příslušné kategorii na posledním MČR pořádaném příslušným svazem
  • získal medaili na posledních ČAH nebo AMČR

Kolektivní sporty

• je účastníkem posledního ME, MS, LOH příslušného sportu
  • je účastníkem poslední Univerziády nebo AMS příslušného sportu
  • je hráčem nejvyšší soutěže pořádané v ČR v příslušné mládežnické nebo dospělé kategorii příslušného sportovního svazu
  • je zařazen v systému SCM/ VSCM/ Akademie zřízené svazem příslušného sportu
  • získal medaili na posledních ČAH nebo AMČR

Výše stipendií se řídí obecnými zásadami projektu a navrhuje ji komise pro sportovní reprezentaci JU při KTVS složená z Koordinátora projektu, Garanta vysokoškolského sportu JU a jednoho zaměstnance KTVS PF JU. Při jejím určování je zohledněna zejména dosažená výkonností úroveň sportovce, míra úrovně reprezentace školy studentem, studijní aktivita a studijní výsledky.

Jak se přihlásit?

Zasláním žádosti o přidělení sportovního stipendia na reprezentaci JU na jednu z emailových adres: phavel@pf.jcu.cz (728 679 133) nebo rvobr@pf.jcu.cz (724 379 528). Odesláním žádosti o zařazení zároveň souhlasíte se zpracováním osobních údajů pro potřeby projektu. Následně můžete být vyzváni k doplnění žádosti ve smyslu ověření Vaší sportovní úrovně (medaile, diplomy, výsledkové listiny, potvrzení sportovního klubu, atd.). Získání stipendia není nárokové, ale podléhá schvalovacím procesem.

Jak získat informace o univerzitním sportu a tomto projektu?

Informace je možné získat na následujících webových stránkách:

1. Program UNIS – www.victoriavsc.cz
  2. Mezinárodní organizace univerzitního sportu (FISU) – www.fisu.net
  3. Evropská organizace univerzitního sportu (EUSA) – www.eusa.eu
  4. Česká asociace univerzitního sportu (ČAUS) – www.caus.cz
  5. Katedra tělesné výchovy a sportu PF JU – https://www.pf.jcu.cz/stru/katedry/tv/

Možnost sportovat v rámci Jihočeské univerzity nabízejí oddíly jednotlivých sportů ve vysokoškolském sportovním klubu VSK Slavia JU České Budějovice – https://www.pf.jcu.cz/slavia/