Slavnostní otevření koleje K1 a spuštění nového webu

Dnes proběhlo dlouho očekávané slavnostní otevření koleje K1 a spuštění nového webu kolejí a menz.

Zásadní změnou je buňkový systém, který vychází z enormního zájmu o jednolůžkové pokoje. Zatímco dříve měla K1 všechny pokoje dvoulůžkové a vybavené pouze umyvadlem, nyní se studenti dočkají buňkového uspořádání s vlastní toaletou, sprchou, ledničkou a kuchyňským koutem včetně vařiče a dřezu. „Všechny pokoje navíc získali nový nábytek. Na každém patře je osmnáct jednolůžkových pokojů a čtyři dvoulůžkové.

Celková kapacita lůžek se tak ze 440 lůžek snížila na 260,“ vysvětluje ředitel kolejí a menz Ivan Hájek. Společně s otevřením K1 dojde i ke spuštění nových webových stránek Kolejí a menz JU (kam.jcu.cz). Po mnoha letech sice došlo k drobnému navýšení ceny za ubytování, ale v ceně kolejného už nemusejí ubytovaní zvlášť připočítávat poplatky za připojení k internetu nebo za používání elektrických spotřebičů.

„Zároveň s tím mohou zájemci hradit kolejné platební kartou přímo na koleji,“ doplňuje ředitel Hájek. Studenti mohou vybírat ze dvou možností ubytování. První zahrnuje pokoje s vlastním sociálním zařízením na kolejích K1, K4 a K5, levnější pak jsou koleje K2 a K3 se společným sociálním zařízením. Cenová nabídka je tak mnohem přehlednější než dříve. Rekonstrukce K1 v celkové výši necelých 50 milionů korun byla hrazena z vlastních zdrojů. Nyní by měla přijít na řadu rekonstrukce koleje K4. Ta je sice mladší než její tři „kolegyně“, ale úpravy z nich potřebuje nejvíc. „Budova K4 není zateplená, má ještě stará okna a veškeré rozvody.Tato rekonstrukce už by měla být z větší části hrazena z dotačního programu,“ vysvětluje ředitel kolejí a menz Ivan Hájek.