Rozhodnutí o podpoře projektu „Udržitelnost a excelence centra akvakultury a biodiverzity hydrocenóz“

Dne 1. srpna 2013 vyhlásilo Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy výsledky hodnocení první veřejné soutěže ve výzkumu a experimentálním vývoji a inovacích v programu „Národní program udržitelnosti I“ (NPU I). Program NPU I je programem finanční pomoci a motivace pro realizátory projektů nových evropských center excelence, regionálních a dalších typů výzkumných center budovaných v ČR v letech 2007-2015.

K termínu ukončení přijímání projektů bylo zaevidováno celkem 20 podaných návrhů, které splnily podmínky pro přijetí do veřejné soutěže. V rámci hodnocení byli ke každému projektu určeni dva nezávislí oponenti z řad hodnotitelů OP VaVpI, z toho zpravidla jeden zahraniční odborník, a jeden člen odborného poradního orgánu, tzv. zpravodaj. Z důvodu nastavení jednotných parametrů pro hodnocení posoudil ekonomickou stránku všech návrhů projektů ještě druhý zpravodaj. Na základě doporučení odborného poradního orgánu rozhodlo Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy o výsledném výběru 17-ti návrhů projektů doručených do první veřejné soutěže ve výzkumu, experimentálním vývoji a inovacích v programu NPU I, kterým bude poskytnuta podpora na financování v celkové výši větší než 2,3 miliardy korun (2 322 763 000 Kč).

Projekt Fakulty rybářství a ochrany vod JU „Udržitelnost a excelence centra akvakultury a biodiverzity hydrocenóz“ bude v rámci programu NPU I. podpořen částkou ve výši 123 780 000 Kč.

Informace o výsledném pořadí podpořených projektů a počtech dosažených bodů jsou k dispozici zde.