Prof. Nakonečný získal cenu hejtmanky Ivany Stráské "Zlatá šupina"

Prof. Milan Nakonečný získal za dlouholetou publikační činnost a předávání svých znalostí a zkušeností studentům o ve svých 85 letech Cenu hejtmanky Ivany Stráské u příležitosti oslav 99. výročí vzniku samostatného československého státu 28. října 1918.

Udílení Zlaté šupiny se konalo již popáté a celkem ji už získalo 35 osobností. Tato cena byla vybrána proto, že představuje pomyslný symbol štěstí a koresponduje s rybářstvím, kterým je Jihočeský kraj proslulý.

Prof. PhDr. Milan Nakonečný, doyen české psychologie
Narozen 8. února 1932 v Horažďovicích je český psycholog, historik, vysokoškolský pedagog a autor řady vysokoškolských učebnic. Tento doyen českých psychologů šíří dobré jméno Jihočeského kraje nejen v Táboře, kde stále trvale žije, ale také na Filozofické fakultě Karlovy univerzity, kde působil předtím, než byl v období normalizace z politických důvodů propuštěn a kam se po Sametové revoluci vrátil, aby zde vedl katedru andragogiky a personálního řízení. Když profesor Nakonečný nemohl z politických důvodů učit na vysokých školách, věnoval se v Jihočeském kraji psychologické praxi v českobudějovické manželské poradně či dětském psychodiagnostickém ústavu. Deset let pak působil jako středoškolský pedagog na střední pedagogické škole v Soběslavi. V současné době předává své mnohaleté zkušenosti studentům Teologické fakulty Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích a na Vysoké škole obchodní. Profesor Nakonečný je autorem velké řady odborných knih a článků z oblasti psychologie.

Zdroj: https://ceskobudejovicky.denik.cz/zpravy_region/hejtmanka-rozdala-supiny-jihocechum-20171026.html