Představitelé partnerské Univerzity Jana Keplera v Linci navštívili Jihočeskou univerzitu

Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích včera hostila návštěvu z partnerské Univerzity Jana Keplera v Linci. Rektor Libor Grubhoffer na půdě univerzity přijal rektora  prof. Richarda Hagelauera a  prorektora pro vnější vztahy prof. Friedricha Roithmayra. Setkání se dále za JU zúčastnili prorektorka pro zahraniční vztahy doc. Dagmar Škodová Parmová, prorektorka pro rozvoj doc. Hana Čížková, proděkan pro zahraniční vztahy Ekonomické fakulty Ing. Viktor Vojtko a studenti.

Program návštěvy byl pestrý. Po oficiálním uvítání rektor JU nejprve představil univerzitu a její jednotlivé fakulty, věnoval se studijním programům a významným vědeckým projektům fakult. Následovala živá diskuze, do které se zapojili představitelé obou univerzit i studenti.

Návštěvu z Lince zaujala nabídka studijních oborů včetně oborů s výukou v cizím jazyce, programy umožňující výměnu studentů a vědeckých pracovníků s jinými univerzitami, uplatnitelnost absolventů na trhu práce, spolupráce univerzity s komerčními subjekty v regionu. Po diskuzi následovala prohlídka kampusu a vybraných pracovišť univerzity.

Diskuze rektorů Libora Grubhoffera a Richarda Hagelauera.