Předseda Senátu Parlamentu ČR Milan Štěch navštívil Jihočeskou univerzitu

V pátek 13. října 2017 navštívil Jihočeskou univerzitu předseda Senátu Parlamentu ČR pan Milan Štěch. Pana předsedu přijal rektor JU doc. Tomáš Machula.

Setkání mělo několik částí. Na začátku pan rektor obecně představil Jihočeskou univerzitu, zmínil se mj. o významných počinech v oblasti vědy a výzkumu či o spolupráci se zahraničními institucemi. Pan předseda se živě zajímal o aktivity JU, nabídku studijních oborů i možnosti dalšího rozvoje univerzity.

Program pokračoval návštěvou vybraných pracovišť univerzity. Pan předseda zavítal do laboratoří Archeologického ústavu Filozofické fakulty. Zde se seznámil s činností ústavu i významnými archeologickými projekty, kterých se ústav účastní. Taktéž si prohlédl výběr z depotů, nalezených při výzkumných pracích vedených ústavem. Poté následovala prohlídka kampusu a návštěva minipivovaru Zemědělské fakulty. Zde se pan předseda seznámil s aktivitami pracoviště, které umožňuje praktickou výuku studentů a slouží též pro výzkum. Pan předseda ochutnal také místní pivo Čtyrák. Setkání bylo zakončeno obědem.