Předseda Senátu navštívil Fakultu rybářství a ochrany vod a Zemědělskou fakultu

V sobotu 18.5.2013 navštívil Fakultu rybářství a ochrany vod JU předseda Senátu Parlamentu ČR pan Milan Štěch.
Děkan fakulty přivítal pana předsedu na stavbě nové výukové budovy v kampusu univerzity v Českých Budějovicích, která je financována z projektu „CZ.1.05/4.1.00/04.0190 Rozvoj výzkumných a výukových kapacit pro přírodovědné a technické obory JU v Českých Budějovicích – Rozvoj ZF a FROV JU". Host se zajímal o technické parametry stavby, zdroje financování i o řešení vzniklých problémů.
Cesta návštěvy i jejího doprovodu dále vedla do Vodňan, kde si pan předseda prohlédl provozní objekty fakulty, tedy Genetické rybářské centrum a Experimentální rybochovné pracoviště a pokusnictví.  Budovy byly postaveny a vybaveny díky projektu "CZ.1.05/2.1.00/01.0024 Jihočeské výzkumné centrum akvakultury a biodiverzity hydrocenóz (CENAKVA)". Pana předsedu zaujaly především nové technologie ve vybavení obou objektů.
Na závěr Milan Štěch zavítal také do budovy děkanátu fakulty a Výzkumného ústavu rybářského a hydrobiologického. Po prohlídce jednotlivých laboratoří jej čekalo malé občerstvení připravené fakultní rybí prodejnou.

Při příležitosti návštěvy rozestavěné budovy ZF a FROV z projektu „CZ.1.05/4.1.00/04.0190 Rozvoj výzkumných a výukových kapacit pro přírodovědné a technické obory JU v Českých Budějovicích – Rozvoj ZF a FROV JU" debatoval předseda Senátu ČR rovněž s děkanem ZF prof. Miloslavem Šochem a dalšími zástupci vedení Zemědělské fakulty JU o výstavbě nové budovy, jejím účelu a využití. Dále vedli diskusi o problematice vysokého školství, stavu zemědělství a jeho budoucnosti.

text: Pavlína Nováková a Petr Tejml

Děkan Zemědělské fakulty Miloslav Šoch, tajemník ZF Michal Marušák a předseda Senátu ČR Milan Štěch.