Přednáškový cyklus představí další výraznou osobnost českého archivnictví/ 13.5.

I v tomto semestru pokračuje dlouhodobý přednáškový cyklus, pořádaný Ústavem archivnictví a pomocných věd historických Filozofické fakulty Jihočeské univerzity ve spolupráci se Státním okresním archivem v Českých Budějovicích a studentskou sekcí České archivní společnosti v Českých Budějovicích.

Jeho cílem je představit významné osobnosti, které mají vztah k českému archivnictví. Jako další přijala pozvání  Doc.. PhDr. Ludmila Sulitková, CSc., vedoucí Oddělení pomocných věd historických Katedry historie Filozofické fakulty UJEP v Ústí nad Labem, historička se zaměřením na dějiny středověku a raného novověku s přednostním zřetelem na vývoj měst, pomocné vědy historické, správní dějiny, archivnictví a ediční práci, a současně někdejší vedoucí odborná archivářka a zástupkyně ředitele Archivu města Brna, odborná asistentka Ústavu PVH, archivnictví a knihovnictví Filosofické fakulty Masarykovy university v Brně a ředitelka Archivu Akademie věd ČR.

Přednáška se koná v pondělí dne 13. května 2013 od 13 hodin ve Státním okresním archivu v Českých Budějovicích.