Pedagogická fakulta hostila mezinárodní letní školu ESERA

Pedagogická fakulta JU hostila v termínu 22. – 26. srpna prestižní mezinárodní letní školu ESERA (European Science Education Research Association).

Škola je určena studentům doktorských programů. Jejím cílem je zlepšovat kvalitu vědeckého vzdělávání a zprostředkovávat kontakty mezi vědci. Letní školy se zúčastnilo 49 doktorandů z evropských zemí i ze zámoří. Studenti se v průběhu letní školy účastnili přednášek a workshopů. Zvolení Pedagogické fakulty JU pořadatelem letošního ročníku školy představuje velký úspěch a je zároveň oceněním činnosti fakulty.

„Letní škola probíhá jednou za dva roky a je to skvělá příležitost, jak získat informace o nejrůznějších výzkumech, které probíhají ve světě. Také je to skvělý způsob, jak podpořit studenty v jejich snaze studovat, provádět pedagogický výzkum a nasměrovat je k sepsání kvalitní a hodnotné dizertační práce,“ sdělil prezident ESERA Costas Contantinou, který se letní školy osobně účastnil (celý rozhovor s ním si můžete přečíst na odkazu níže).

Rozhovor zde