O funkci rektora Jihočeské univerzity se ucházejí dva kandidáti

Volební komise Akademického senátu Jihočeské univerzity zveřejnila dne 13. listopadu 2015 jména kandidátů na funkci rektora Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích pro období 2016 – 2020.

Navrženými kandidáty jsou:

prof. RNDr. Libor Grubhoffer, CSc., Přírodovědecká fakulta JU

životopis kandidáta najdete zde

prezentaci L. Grubhoffera z představování kandidátů si můžete prohlédnout zde

prof. Ing. Miloslav Šoch, CSc., dr.h.c., Zemědělská fakulta JU

životopis kandidáta najdete zde

prezentaci M. Šocha z představování kandidátů si můžete prohlédnout zde

Veřejné představení kandidátů se uskutečnilo v pondělí 23. října v Aule JU. Samotná volba kandidáta na funkci rektora se bude konat 8. prosince 2015 od 14 hodin.

Rektora Jihočeské univerzity volí Akademický senát JU, který má 40 členů a zasedají v něm zástupci všech osmi fakult univerzity. Každá fakulta je v senátu zastoupena třemi akademickými pracovníky a dvěma studenty.

Volba kandidáta na funkci rektora probíhá tajným hlasováním. Volba může mít nejvýše tři kola. Do druhého a třetího kola postupují dva kandidáti s nejvyšším počtem hlasů (v případě rovnosti počtu hlasů i více kandidátů). Návrh kandidáta na funkci rektora je přijat, jestliže se pro něj vyslovila nadpoloviční většina všech členů senátu.

Oficiální oznámení volební komise AS JU a další materiály související s volbou kandidáta najdete na stránce Akademického senátu.