Novou děkankou Zdravotně sociální fakulty Jihočeské univerzity je Mgr. Ivana Chloubová, Ph.D., dosavadní proděkanka pro studijní a sociální záležitosti

V čele Zdravotně sociální fakulty Jihočeské univerzity stojí od 1. února 2019 Mgr. Ivana Chloubová, Ph.D., kterou loni 21. listopadu zvolil Akademický senát ZSF JU novou děkankou pro funkční období od 1. 2. 2019 do 31. 1. 2023. Rektor Jihočeské univerzity doc. Tomáš Machula, Ph.D., Th.D., ji do funkce jmenoval přesně o dva měsíce později, tedy 21. ledna 2019. Doktorka Chloubová vystřídala dosavadní děkanku prof. PhDr. Valérii Tóthovou, Ph.D., která vedla fakultu osm let, tedy po dvě funkční období, čímž naplnila maximálně možnou lhůtu pro funkci děkana. Ivana Chloubová byla celých těchto osm let proděkankou pro studijní a sociální záležitosti ZSF JU, takže její prostředí velmi dobře zná a chce současné směřování fakulty zachovat a dále rozvíjet.

Nové děkance ZSF JU je čtyřicet osm let. Po maturitě na Střední zdravotnické škole v Českých Budějovicích nastoupila na neurochirurgické oddělení českobudějovické nemocnice, kde pracovala jako sestra. Dálkově vystudovala obor Pedagogika – ošetřovatelství na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze a poté začala vyučovat odborné předměty na českobudějovické Střední zdravotnické škole a Vyšší zdravotnické škole. Od roku 2004 působí na Zdravotně sociální fakultě, která je jednou z osmi fakult Jihočeské univerzity. Ve volbě děkanky neměla protikandidáta a Akademický senát ji loni v listopadu zvolil jednohlasně.

Foto Petr Zikmund