Návštěva z jekatěrinburské univerzity

Dnes navštívila Jihočeskou univerzitu v Českých Budějovicích delegace složená z akademických pracovníků a studentů z Uralské federální univerzity v Jekatěrinburgu a žáků jekatěrinburského lycea.

Jihočeská univerzita navázala spolupráci s Uralskou federální univerzitou a při této návštěvě tato spolupráce dostala i formální rámec. Při slavnostním přijetí prorektorkou pro vnější vztahy doc. Dagmar Škodovou Parmovou byla předána zástupkyni ruské univerzity Larise Kinjove smlouva, která nastiňuje vzájemnou spolupráci v oblasti výzkumu, vzdělávání a studijních pobytů pro vědecké pracovníky a studenty obou univerzit. Ruské studenty do České republiky doprovázel také pedagog Radan Kapucian, působící na Uralské federální univerzitě v Jekatěrinburgu jako učitel češtiny.

Při příležitosti návštěvy univerzity si delegace prohlédla kampus JU a následně zamířila v doprovodu studentek Pedagogické fakulty JU oboru rusistika do Českého Krumlova.