Naučná stezka ve Vodňanech poutá zájem médií

Velký zájem médií na sebe poutá naučná stezka Fakulty rybářství a ochrany vod JU ve Vodňanech s názvem Voda je věda, na níž v těchto týdnech pracuje tým sochařů kolem Matěje Hájka. Vedle reportáže v Jihočeské televizi a Českém rozhlasu vyšly o stezce články v regionálních přílohách MF Dnes, týdeníku 5+2 a v Českobudějovickém deníku.

Pět soch doplněných informačními tabulemi představí návštěvníkům výzkumné aktivity, kterými se zabývají vědci na fakultě. Stezka je originální v tom, že propojuje vědu, umění a vzdělání. Hlavním tématem stezky je fenomén vody a všeho, co v ní žije.

Organizace OSN vyhlásila rok 2013 Mezinárodním rokem vodní spolupráce, takže vznik stezky s názvem „Voda je věda“ je více než aktuální, poukazuje na další souvislosti manažer z Fakulty rybářství a ochrany vod Miroslav Boček.

Sochy budou rozmístěny na pěti lokalitách, povětšinou před pracovišti fakulty. Slavnostní vernisáž stezky proběhne ve čtvrtek 26. září při příležitosti slavnostního otevření budov CENAKVY. Součástí programu budou v tento den komentované prohlídky naučné stezky za přítomnosti autorů soch. Naučná stezka vzniká v rámci projektu ScienceZOOM, jehož cílem je popularizovat vědu a výzkum prováděný na Jihočeské univerzitě.

Reportáže o naučné stezce naleznete na těchto odkazech:

Reportáž Jihočeské televize

(reportáž o stezce naleznete od cca 9. minuty videa)

Reportáž Českého rozhlasu