Naše univerzita na Jihočeském dnu vědy

JDV je akce sloužící k popularizaci vědy ve všech věkových kategoriích.

Jihočeský den vědy se skládal ze tří částí. V první odborné části se návštěvníci mohli dozvědět o teoriích start-upů v praxi a spolupráci s aplikační sférou, průmyslu 4.0, inovacích. zemědělství a mnoho dalších tématech. Součástí této části byla i prezentace stánků vědeckých pracovišť a institucí podporujících aplikaci vědy, výzkumu a inovací do komerční sféry.

Druhá část se nesla v duchu vědy pro děti. Děti se o vědě dozvídali prostřednictvím různých atrakcí. Pavilon T2 českobudějovického výstaviště byl v obležení malých návštěvníků od 9:00 do 14:00. Zde mohli děti vidět ukázky z naší katedry aplikované chemie ze Zemědělské fakulty pod vedením našeho kolegy Mgr. Martina Šedy, Ph.D.

Třetí a tedy poslední část se jmenuje Science fuckup night. I chybami se člověk učí.
Toto nám dokazují odborníci z vědecké i aplikační sféry.

Hostem Jihočeského dne vědy byl i rektor Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích doc. Tomáš Machula, Ph.D., Th.D.

Vrcholem celé akce bylo vyhodnocení soutěže Invest day. Soutěž pořádá Ekonomická fakulta Jihočeské univerzity pro své studenty. Studenti v rámci této soutěže mohli vymyslet nějaký start up, nápad, který by stál za realizaci. Vítěz mohl získat finanční podporu na rozjezd svého podnikání a další ceny. Soutěžit mohli i studenti ze zahraničí. Vítěze zveřejníme zítra.

Na JDV byly k vidění i stánky našich dalších fakult jako je Zdravotně sociální fakulta či Fakulta rybářství a ochrany vod.

Tato akce má do budoucna velký potenciál a věříme, že i další ročníky budou úspěšné jako tento letošní.