Na univerzitě se konají imatrikulace, poprvé i pro studenty Dětské univerzity

Na Jihočeské univerzitě se v těchto dnech konají imatrikulace, při kterých studenti prvních ročníků bakalářských, magisterských a doktorských oborů skládají slavnostní slib a jsou tak oficiálně přijati do akademické obce JU.

Od začátku října, kdy na univerzitě začal nový akademický rok, budou až do konce měsíce imatrikulovány čtyři tisícovky nových studentek a studentů, kteří nastoupili do více než 200 oborů na osmi fakultách JU.

K těmto studentům se přidala také sedmdesátka dětí, které budou na Jihočeské univerzitě navštěvovat Dětskou univerzitu. V pětadvacetileté historii JU je to poprvé, kdy se Dětská univerzita dětem nabízí. Imatrikulace dětí se konala v sobotu 15. října a děti přišlo v tento slavnostní okamžik podpořit přibližně 150 jejich nejbližších – rodičů, sourozenců, babiček a dědečků.

Dětskou univerzitu budou navštěvovat žáci ve věku od 6 do 12 let, kteří mají zájem o poznávání světa. V rámci Dětské univerzity JU se děti seznámí s vysokoškolským prostředím a získají nové vědomosti, to vše hravou formou. Do programu Dětské univerzity se dosud zapojily tři fakulty - Pedagogická, Rybářství a ochrany vod a Zdravotně sociální. Do budoucna se plánují zapojit i další fakulty.

Foto: Dětská univerzita JU