Na PF vysadili strom přání

Studenti Pedagogické fakulty JU uspořádali ve středu 12. dubna 2017 akci Jarní obrození. Odpolední setkání s pestrým programem bylo zasvěcené oslavě jara.

Akce se konala ve zrekonstruovaném dvoře budovy Pedagogické fakulty v Jeronýmově ulici, který úpravou doznal velké změny a stalo se z něj klidné zákoutí se zelení, kde mohou studenti i učitelé relaxovat, číst knihy či se jen tak potkat s přáteli a známými.

Odpoledne probíhalo v příjemné atmosféře. Program akce připravili a zajistili sami studenti. Hráli na kytaru a saxofon, zpívali písně nebo nabídli literární  čtení. Zájemci mohli ochutnat velikonoční sladkosti a zahřát se teplými nápoji. Vyvrcholením celé akce bylo vysazení stromu přání. Tím se stala vrba. Strom přání je to doslovně, jelikož účastníci vhodili ke kořenům stromu před zasazením svá přání zapsaná na papírky, strom tak symbolicky bude růst z napsaných přání.

Účastníky přišel na akci pozdravit děkan Pedagogické fakulty dr. Michal Vančura. Osobně studenty podpořila také prorektorka pro zahraniční vztahy doc. Radka Závodská, která se ujala zasazení vrby.