Na Pedagogické fakultě JU se konalo Letní kolegium České Budějovice 2016

V červenci 2016 se konal třítýdenní projekt „univie: summer school for Czech-German Language Tandem: Sommerkolleg České Budějovice 2016“. Letní kolegium pořádá každoročně Katedra germanistiky PF JU spolu s vídeňským Institutem slavistiky (Institut für Slawistik, Universität Wien).

Díky dlouhé tradici a vysoké odborné úrovni se tento projekt stal na roky 2016–2018 součástí programu „univie summer/winter school“ a byl zařazen mezi podporované projekty Universität Wien (https://international.univie.ac.at/summer-and-winter-schools/).

Od 10. do 30. července se letošního kolegia zúčastnilo 27 českých a 17 rakouských studentů a studentek z českých i rakouských univerzit a vysokých škol. Kromě intenzivní jazykové výuky češtiny a němčiny absolvovali odborný program, v němž se zaměřili na českou a rakouskou literaturu 20. století, osobnost Karla IV. a jeho dobu, zážitkovou pedagogiku a muzeologii. Díky finanční podpoře programu „AKTION Česká republika – Rakousko“ měli možnost absolvovat pět odborných exkurzí v České republice a Rakousku, navštívit zajímavé výstavy či muzejní a galerijní expozice, absolvovat odborné přednášky a osobně se setkat s významnými osobnostmi české a rakouské kulturní scény, konkrétně se spisovatelkou a překladatelkou Radkou Denemarkovou a rakouskou spisovatelkou Elisabeth Reichart.