Miroslav Hromada oceněn medailí Za statečnost

Zaměstnanec Jihočeské univerzity Miroslav Hromada převzal z rukou primátora Českých Budějovic Ing. Jiřího Svobody medaili Za statečnost.

Stalo se tak při slavnostním ceremoniálu, který se konal v pondělí 23. října 2017 u příležitosti oslav Dne vzniku samostatného Československa. Každoročně jsou při slavnostním setkání oceněny významné osobnosti spjaté s krajským městem. Letos bylo takto oceněno devět českobudějovických občanů.

Miroslav Hromada ocenění získal společně s manželkou Lenkou za pomoc, kterou pohotově poskytli při dopravní nehodě zraněným osobám. Nehoda se stala v červnu minulého roku u obce Dubné a v havarovaném vozu byli v bezvědomí jeden dospělý a tři děti.

Manželé Hromadovi byli za svůj příkladný zásah při dopravní nehodě již oceněni hejtmanem Jihočeského kraje a také Zlatým záchranářským křížem, který přijali z rukou prezidenta republiky.

Vyznamenání primátora města, tj. medaile Za statečnost a medaile Za zásluhy, se udělují od roku 2008.

Přehled oceněných zde

Fotografie: archiv Magistrátu města ČB