Ministr Kuba se setkal se studenty Ekonomické fakulty

Studenti Ekonomické fakulty Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích měli jedinečnou příležitost setkat se osobně s ministrem průmyslu a obchodu České republiky Martinem Kubou, který 4. března na akademické půdě přednášel a diskutoval s účastníky o významu českého exportu.

Do auly Jihočeské univerzity si na přednášku a následnou debatu s ministrem Kubou našlo cestu více než 130 studentů ekonomie, kteří se dozvěděli aktuální informace o stavu českého exportu, jak přispívá ke konkurenceschopnosti České republiky a jaké jsou výhody a nevýhody vývozu českých produktů do zahraniční. Ministr Kuba se dotknul také dalších témat, jako jsou schodky státního rozpočtu a státní dluh, s tím související struktura veřejných rozpočtů nebo podpora malého a středního podnikání. V neposlední řadě zmínil také význam aplikovaného výzkumu a vysokoškolského vzdělávání v souvislosti s rozvojem českého průmyslu.

Diskuzi a dotazy studentů pak vyvolala především energetická politika, konkrétně dostavba jaderné elektrárny Temelín. Studenti se ministra průmyslu a obchodu ptali také na otázky související s životním prostředím, Evropskou unií nebo bariérami pro malé a střední podnikání.

Kontakt:
Ing. Petr Štumpf