Mimořádné číslo Filosofického časopisu se věnuje významnému filozofovi prof. Stanislavu Sousedíkovi

Právě v těchto dnech vychází mimořádné číslo Filosofického časopisu věnované prof. Dr. Stanislavu Sousedíkovi, CSc., dr. h. c.

Právě v těchto dnech vychází mimořádné číslo Filosofického časopisu věnované prof. Dr. Stanislavu Sousedíkovi, CSc., dr. h. c. Profesor Stanislav Sousedík patří k nejvýznamnějším českým filozofům druhé poloviny dvacátého století. Zaměřuje se na dějiny české novověké filozofie a v systematické oblasti na komunikaci scholastické filozofie s analytickou filozofií. Jeho odborná práce je oceňována i za hranicemi České republiky.

Domovským pracovištěm profesora Stanislava Sousedíka je Katolická teologická fakulta Univerzity Karlovy. Spjat je však také s Jihočeskou univerzitou, kde mu byl v roce 2012 udělen čestný doktorát doctor honoris causa.

Mimořádné číslo Filosofického časopisu si můžete přečíst zde