Mezinárodní týden sociální práce na Zdravotně sociální fakultě

Zdravotně sociální fakulta JU hostí od pondělí 16. do pátku 19. dubna studenty a pedagogy z pěti evropských zemí. Mezinárodní týden sociální práce je užitečnou příležitostí prodiskutovat široké téma věnované Dilematům v sociální práci při přednáškách, workshopech a exkurzích. Do Českých Budějovic přijelo třicet studentů a devět vyučujících, což jsou zástupci Německa, Dánska, Norska, Belgie a Nizozemska.

Pro ZSF JU je možnost podílet se této akci velmi prestižní, protože ve stejném čase se podobná setkání odehrávají i jinde: například v britském Bournemouthu, německé Jeně a rakouském St. Pöltenu. Studenti a pedagogové ZSF JU se účastní jednotlivých přednášek a spolupracují při organizaci.

International Week se koná pravidelně v různých evropských městech a zapojuje se do něj mnoho škol. ZSF JU ho hostila už dvakrát, naposledy roku 2009. ,,Pořádá ho řada partnerských škol ve společném čase na několika fakultách. Setkávají se studenti i pedagogové a jednou z výhod je neformální atmosféra – snahou totiž je, aby účastníci navázali kontakty a pracovní přátelství,” shrnul Mgr. David Urban, Ph.D., vedoucí pořádající katedry sociální práce ZSF JU. Pro české studenty je to i příležitost, jak si vylepšit znalosti cizích jazyků, zvýšit si sebevědomí a vydat se pak do světa na zkušenou. ,,Na naší fakultě jsou pro studenty různé příležitosti jak vycestovat, proto předpokládám, že akce tohoto typu mohou být motivující,” věří proděkanka Mgr. Ivana Chloubová.

Alena Binterová,
Zdravotně sociální fakulta JU