Mezinárodní studijní setkání na Jihočeské univerzitě

Od 28. ledna do 8. února se 5 studentek naší univerzity společně s dalšími 30 studenty z šesti partnerských univerzit zúčastní tzv. Intenzivního programu nazvaného: „Národní právní řády a cizinecké právo v EU: překlad a tlumočení v rozmanitosti.“ Co je čeká?  Přednášky místních odborníků i právních profesionálů ve francouzštině a v angličtině, kulaté stoly, workshopy a semináře s nácviky překladatelských a tlumočnických technik, ale i přijetí na radnici či účast na jednání okresního soudu, nebo také návštěva Českého Krumlova či exkurze v Budvaru. Tyto a další aktivity budou náplní dvou perných týdnů, během nichž mladí Češi, Francouzi, Lotyši, Němci, Portugalci, Rumuni a Španělé zažijí evropskou „jednotu v rozmanitosti“ na vlastní kůži.

Po svém zahájení roku 2009 na Jihobretaňské univerzitě v Lorientu mění Intenzivní program místo konání každý rok. Po Magdeburgu, Vigu a Bukurešti, přišla řada na České Budějovice, kde toto setkání pořádá Ústav romanistiky Filozofické fakulty.

Podrobný program Mezinárodního studijního setkání najdete zde (formát doc)

Pro více informací kontaktujte:

JUDr. Ivo Petrů, Ph.D.,
Ústav romanistiky Filozofické fakulty JU