Letní archeologickou školu zpestřil Kostýmový den

V Netolicích končí již desátý ročník Letní archeologické školy. Ten ve dnech 13. – 24. 7. pořádalo Centrum Papaver, které tvoří Laboratoř archeobotaniky a paleoekologie Přírodovědecké fakulty a Archeologický ústav Filozofické fakulty JU.

Letní škola se tradičně koná na místě zvaném Na Jánu, které již dlouhodobě slouží výzkumu archeologů a přírodovědců z Jihočeské univerzity. Místo bylo zvoleno cíleně, jelikož zde od 10. do 13. století stál raně středověký hrad, sídlo lokální elity. Přírodovědci a archeologové zde souběžně prováděli výzkum archeologický a vegetačně paleoekologický. Součástí Letní archeologické školy byly také přednášky pro veřejnost.

Závěr školy zpestřil ve středu 22. 7. Kostýmový den, při kterém se pracovníci a studenti oblékli do věrných replik oděvů knížecích Čech a prováděli archeologické experimenty s výrobou keramiky, textilu, ale také s vařením typických jídel raného středověku.

Atmosféru z Kostýmovaného dne si můžete vychutnat ve fotoreportu a krátkém videu na webu Českobudějovického deníku.