Krajské kolo XXVII. ročníku Dějepisné soutěže studentů gymnázií České republiky a Slovenské republiky

Ve čtvrtek 5. dubna proběhne již XXVII. ročník Dějepisné soutěže studentů gymnázií České republiky a Slovenské republiky, kterou tradičně na celostátní úrovni pořádá Gymnázium Cheb ve spolupráci s řadou vědeckých osobností a z finanční pomoci předních politiků. Na zajištění jihočeského kola se od začátku podílí Gymnázium Jírovcova ve spolupráci s Historickým ústavem Filozofické fakulty Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích.

Do krajského kola se mohou se svými tříčlennými družstvy přihlásit všechna gymnázia z Jihočeského kraje. Do letošního ročníku se přihlásilo 12 škol. Studenti budou po dobu šedesáti minut písemně řešit otázky z československých dějin let 1968 až 1977. Otázky mají různou podobu, od doplňování údajů, výběru z nabídky odpovědí až po poznávání osobností daného období z dobových fotografií. Náročnost testových otázek je opravdu mimořádná, bez speciální a dlouhodobé přípravy studentů je nemožné v této soutěži uspět. To potvrzují všichni pedagogové, kteří se se svými družstvy soutěže zúčastnili v minulých letech. Do celostátního kola v Chebu poté postoupí nejlepší tři družstva, která budou mít čas do listopadu ještě prohloubit své vědomosti.